پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد دهقان

چاه های جدید سوران جهت تامین آب شرب طرقبه و شاندیز راه اندازی شد

چاه های جدید سوران جهت تامین آب شرب طرقبه و شاندیز راه اندازی شد

چاه های جدید سوران جهت تامین آب شرب طرقبه و شاندیز راه اندازی شد

صبح جمعه ۲۳ مرداد دکتر محمد دهقان به همراه مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی، معاونین و مدیران محلی از محل چاه های آبی که برای تامین آب شرب طرقبه و شاندیز وارد مدار گردید، بازدید و از زحمات مدیران شرکت آب و فاضلاب طرقبه و شاندیز و خراسان رضوی تقدیر کرد.

گزارش تصویری این مطلب

عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد: با اهتمام مسئولان محترم امکان جذب اعتبارات ملی آب رسانی به شهرهای طرقبه شاندیز فراهم شود و ضمن احداث تصفیه خانه جدید در مسیر انتقال آب از سد ارداک به مشهد به صورت بنیانی نیاز های شهرستان به آب شرب در آینده تامین گردد.

قابل ذکر است در کوتاه مدت و قبل از راه اندازی تصفیه خانه اختصاصی برای تامین آب شرب از محل سد ارداک شرکت آب و فاضلاب باید علاوه بر ۱۴ حلقه چاه موجود، ۸ حلقه چاه دیگر با اعتبارات ملی و داخلی برای تامین آب شرب این شهرستان حفر و وارد مدار کند.


گزارش تکمیلی در گفتگو با مدیریت آب و فاضلاب شهرستان طرقبه شاندیز

مدیر آبفای طرقبه شاندیز تصریح کرد: چاه شماره ۸ واقع در دشت سوران که امروز وارد مدار شد، توان تولید را حدود ۱۷ لیتر در ثانیه افزایش خواهد داد. در حال حاضر کل توان تولید منابع آب شرب ۱۲۷ لیتر در ثانیه و نیاز آبی در حال حاضر بیش از ۱۶۰ لیتر در ثانیه می باشد که در افق این طرح در سال ۱۴۰۰ حدود ۲۸۰ لیتر در ثانیه خواهد رسید .

وی افزود : طرح ملی آبرسانی طرقبه شاندیز شامل تامین آب از طریق ۸ حلقه چاه در دشت سوران و بخشی از آب سد ارداک می باشد که با افزایش ظرفیت خطوط انتقال از طریق اجرای ۲۵ کیلومتر خط انتقال ۶۰۰ میلیمتر و افزایش ظرفیت ذخیره سازی به میزان ده هزار متر مکعب و مهندسی مجدد ایستگاه های پمپاژ و اصلاح شبکه های فرسوده تکمیل خواهد شد.

مهندس اشرف زاده اظهار داشت : اعتبار تخصیص یافته برای این طرح ملی در سال ۹۳ کمتر از چهار میلیارد بوده که به همت و تلاش نماینده محترم شهرستان اعتبارات این طرح ملی در سال ۹۴ به بالاتر از ۴۰ میلیارد ریال رسیده است و بخش های ضروری تامین آب و افزایش ظرفیت خطوط انتقال و همچنین ساخت مخازن جدید در سال جاری در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *