پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد دهقان

مطابق قانون اساسی هیچ گریزی از ارائه لایحه توافق هسته ای به مجلس نیست

مطابق قانون اساسی هیچ گریزی از ارائه لایحه توافق هسته ای به مجلس نیست

مطابق قانون اساسی هیچ گریزی از ارائه لایحه توافق هسته ای به مجلس نیست

دکتر محمد دهقان نماینده مردم چناران گلبهار و طرقبه شاندیز در جلسه جمعی از جوانان چناران که بعد ازظهر چهارشنبه بیست و یکم مرداد برگزار شد، اظهار داشت : اینکه وزارت خارجه می گوید مصلحت نیست برجام در مجلس به تصویب برسد مطلب درستی است اما این نباید به معنای عدم ارائه لایحه توسط دولت به مجلس باشد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود : مطابق قانون اساسی دولت باید متن برجام را به صورت لایحه به مجلس ارائه دهد و مجلس با دقت کامل و بدون پیش داوری آن را بررسی کند و مطابق مصالح کشور تصمیم لازم را بگیرد.

وی تصریح کرد : مجلس شورای اسلامی می تواند به صورت مشروط اجازه اجرای توافق هسته ای را به دولت بدهد و این توافق را به صورت مشروط تایید کند و یا به نحو دیگری مصالح ملت و کشور را با تصمیم خود تضمین کند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگرازی جلساتی با اساتید حقوق بین الملل در هیات رئیسه مجلس گفت : جمع بندی توافق هسته ای دارای ابعاد مختلفی است که در جلسات مشترک اساتید حقوق بین الملل با حقوق دانان مجلس که در هیات رئیسه برگزار می شود راهکار های حقوقی برای تصمیم گیری در خصوص آنها مورد بررسی قرار می گیرد.

نماینده مردم چناران و طرقبه شاندیز تصریح کرد: ما باید از ابراز نظرات افراطی در موافقت یا مخالفت با برجام پرهیز کنیم و طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب باید دقیقا بررسی کنیم که در این توافق نامه چه چیزهایی بدست آورده ایم و چه چیزهایی از دست داده ایم

دکتر دهقان در ادامه سخنان خود تاکید کرد: ایران در سه عرصه ی هسته ای ، موشکی و منطقه ای به پیشرفت های چشمگیری دست یافته است که علی رغم خواست قدرت های بزرگ به یک الگوی بی بدیل تبدیل شده است . آمریکا و قدرت های وابسته به غرب وقتی نتوانستند قدرت ایران را در این سه عرصه مهار کنند ، با هدف مهار ایران از طریق مذاکره پای میز مذاکره نشستند.

ایشان افزود: با هوشمندی مقام معظم رهبری و حضور مردم در صحنه ، ان شاءالله در این توافق هسته ای آنها نخواهند توانست به اهداف خود دست یابند.

انتهای پیام/

لینک انتشار پیام :

http://newsroom.dana.ir

http://farsnews.com

http://www.yjc.ir

http://sobhtoos.ir

http://www.mehrnews.com

http://www.tabnak.ir

http://alef.ir

http://jahannews.com

http://www.mashreghnews.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *