پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد دهقان

مشکل پدیده با تمامی ۱۴ دستگاه دولتی تا پایان این هفته حل خواهد شد

مشکل پدیده با تمامی ۱۴ دستگاه دولتی تا پایان این هفته حل خواهد شد

مشکل پدیده با تمامی ۱۴ دستگاه دولتی تا پایان این هفته حل خواهد شد

عضو هیأت‌رئیسه مجلس اعلام کرد که با صدور چهاردهمین مجوز دیگر هیچ اختلافی بین شرکت پدیده با دستگاه‌های دولتی باقی نخواهد ماند.

محمد دهقان نماینده مردم طرقبه در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق گزارشی که مسئولین مربوطه داده‌اند، مسائل پدیده با ۱۳ دستگاه از ۱۴ دستگاه دولتی حل شده و مجوز مربوط به یک دستگاه دیگر هم در این هفته صادر خواهد شد که با صدور این مجوز دیگر هیچ اختلافی بین شرکت پدیده با دستگاه‌های دولتی باقی نخواهد ماند.

وی افزود: مهمترین موضوعی که الان مطرح است، بحث طلب سهامداران و مطالبه طلبشان است که در این زمینه هم بحث‌های مفصلی صورت گرفته است.

عضو هیات‌رئیسه مجلس تصریح کرد: یکی از راه هایی که در گذشته پیگیری شده بود این بود که شرکت پدیده وارد بورس شود و راه دیگر جذب سرمایه گذار است که در هر دوی این موارد مستلزم حسابرسی دقیق حسابرسان دولتی است که خوشبختانه این حسابرسان هم کارشان را با جدیت شروع کرده‌اند و حداکثر تا یک ماه دیگر حسابرسی دقیقی از شرکت پدیده انجام می شود.

دهقان افزود: انجام این حسابرسی هم زمینه ورود این شرکت را در بورس فراهم می‌کند و هم امکان مشارکت سرمایه گذاران را در پدیده فراهم می آورد.

عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که در جلسات گذشته تاکید شده بود بحث فروش ۱۸۰ هزار متر از واحد های تجاری شرکت پدیده است که در این مورد تاکید نمایندگان این بود که با نظارت استانداری این ۱۸۰ هزار متر به قیمت مناسب، به قیمتی که هیئت مدیره شرکت پدیده پیشنهاد می دهند و مورد تایید ستاد تدبیر در استانداری قرار می‌گیرد به فروش برسد و خود سهامداران هم در خرید این ۱۸۰ هزار متر اولویت داشته باشند و تخفیف ویژه ای برایشان قائل شوند که سهامداران و طلبکارانی که تمایل دارند در خرید این واحد های تجاری مشارکت کنند بتوانند سهم خودشان را دریافت کنند.

دهقان در ادامه گفت: یکی دیگر از موضوعاتی که تاکید شد و هیئت مدیره شرکت پدیده هم کاملا قبول داشتند این بود که سهام کسانی که در واقع حواله دارند و سهام خودشان را به شرکت فروخته اند و سایر سهامداران هم که تا الان سهام خودشان را نفروخته اند با همان مبنای قیمت سهام پدیده که حدود همان ۱۲ هزار تومان هست، حق دارند از شرکت پدیده حق و حقوق خود را مطالبه کنند.

نماینده مردم چناران و طرقبه شاندیز تصریح کرد: یعنی کف قیمت سهام پدیده همان ۱۲ هزار تومان است و همانطور که قبلا هیات مدیره شرکت پدیده همان ۱۲ هزار تومان تعهد داده الان هم به همان تعهد خودش پایبند بوده و اعلام کردند که همان‌گونه که قبلاً اعلام کردیم مهم پرداخت حقوق سهامداران با قیمت همان ۱۲۰۷۲ تومان است. لذا این هم یکی از موضوعاتی بود که توسط هیات مدیره شرکت پدیده بر آن تاکید شد و ما هم طبیعتا بر این موضوع تاکید کردیم.

دهقان خاطر نشان کرد: مقرر شد بحث فروش ۱۸۰ هزار متری از شرکت پدیده که از قبل هم مجوز فروش برایش صادر شده بود در جلسه ستاد تدبیر که با حضور مقامات دادگستری هم برگزار می شود در آنجا مطرح شود و با نگاه مثبت، این مسئله را به جریان بیاندازند و فروش ۱۸۰ هزار متر تسهیل شود.

عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به اینکه اکثر مجوزهای مربوط به پدیده صادر شده و یک مجوز باقیمانده نیز این هفته صادر خواهد شد و دیگر مسئله ای به نام مجوز از قبیل پروانه، تغییر کابری و سایر مسائل از این قبیل باقی نمی ماند اظهار داشت: صدور سند تفکیکی برای کلیه واحد های تجاری پدیده صورت خواهد گرفت و شرکت پدیده که در گذشته واحدهای تجاریش فاقد سند و مجوز بود با کمکی که مسئولین ذیربط انجام دادند تمام واحدهای تجاری پدیده و همه بناهای مربوطه دارای سند خواهد شد و این موضوع زمینه مشارکت سرمایه گذاران و دریافت تسهیلات بانکی را برای شرکت پدیده فراهم می کند که با سندهایی که در اختیار دارد و وثایقی که می تواند بگذارد بتواند به کار خودش ادامه دهد و این پروژه مهمی که در منطقه در حال انجام است تکمیل شود.

دهقان در ادامه افزود: با سند دار شدن همه بناهای مربوطه و واحد های تجاری شرکت پدیده جدای از اینکه حقوق سهامداران پرداخت می شود امکان تکمیل این پروژه هم فراهم می گردد.

نماینده مردم چناران و طرقبه و شاندیز در پایان خاطر نشان کرد: امید است با حل مشکلات پدیده این پروژه الگویی شود برای سرمایه گذارانی که تمایل به سرمایه گذاری در منطقه و در کشور دارند.

انتهای پیام/

لینک انتشار پیام:

http://www.farsnews.com

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *