پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد دهقان

اگر بخواهیم در رابطه با مساجد حکم دهیم باید تایید رهبری را داشته باشیم

اگر بخواهیم در رابطه با مساجد حکم دهیم باید تایید رهبری را داشته باشیم

اگر بخواهیم در رابطه با مساجد حکم دهیم باید تایید رهبری را داشته باشیم

عضو هیئت رییسه مجلس با اشاره به ایراد اصل ۵۷ شورای نگهبان به طرح نوسازی و تجهیز و مدیریت مساجد کشور گفت: مساجد زیرنظر رهبری است و اگر بخواهیم در رابطه با اینگونه موارد حکم دهیم راجع به مساجد باید تایید رهبری را داشته باشیم.

shabestanمحمد دهقان، عضو هیئت رییسه مجلس با اشاره به ایراد اصل ۵۷ شورای نگهبان به طرح نوسازی و تجهیز و مدیریت مساجد کشور به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان گفت: مساجد زیرنظر رهبری است و اگر بخواهیم در رابطه با اینگونه موارد حکم دهیم راجع به مساجد باید تایید رهبری را داشته باشیم.

وی اظهار کرد: اصلاح این طرح برای تامین نظر شورای نگهبان کار سختی نیست زیرا در صورت موافقت مقام معظم رهبری و اذن این معظم له مجلس نیز می تواند اینگونه آن را اصلاح کند که با موافقت مقام معظم رهبری باشد.

دهقان بیان کرد: در صورتی که معظم له اذن دهند ایرادات شورای نگهبان نیز در مورد این طرح برطرف می شود.

بنابراین گزارش طرح حمایت از مدیریت، احداث، تجهیز و نوسازی مساجد و نمازخانه‌های کشور مصوب جلسه مورخ بیست و سوم فروردین ماه یکهزار و سیصد و نود چهار مجلس شورای اسلامی در جلسه مورخ ۱۳۹۴/۰۲/۰۹ شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت که نظر این شورا به شرح زیر اعلام می‌گردد:
– این مصوبه علاوه بر ابهامات و اشکالات عدیده‌ای که دارد، چون به موجب آن امور مربوط به مساجد به سازمان اوقاف و امور خیریه که وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد واگذار گردیده، حال اینکه مقام معظم رهبری مدظله‌العالی در خصوص اداره امور مساجد امر به اقداماتی فرموده‌اند، لذا مغایر اصل ۵۷ قانون اساسی شناخته شد.

در اصل‏ پنجاه و هفتم قانون اساسی ‎‎آمده است: قوای‏ حاکم‏ در جمهوری اسلامی‏ ایران‏ عبارتند از: قوه‏ مقننه‏، قوه‏ مجریه‏ و قوه‏ قضائیه‏ که‏ زیر نظر ولایت‏ مطلقه‏ امر و امامت‏ امت‏ بر طبق‏ اصول‏ آینده‏ این‏ قانون‏ اعمال‏ می‏ گردند. این‏ قوا مستقل‏ از یکدیگرند.
پایان پیام/

لینک انتشار پیام :

http://shabestan.ir شناسه خبر : ۴۵۷۲۳۶

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *