پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد دهقان

مجلس، عربستان را از اعدام شیخ نمر پشیمان می کند!

مجلس، عربستان را از اعدام شیخ نمر پشیمان می کند!

مجلس، عربستان را از اعدام شیخ نمر پشیمان می کند!

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه شهادت شیخ نمر توسط آل‌سعود انتقام‌گیری این رژیم از پیروزی‌های پی‌درپی مقاومت و شیعیان در منطقه است، گفت: مجلس شورای اسلامی قطعاً نسبت به این موضوع ساکت نخواهد نشست و عربستان را نسبت به این اقدام خود پشیمان می‌کند.محمد دهقان‌نقندر عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعدام آیت‌الله نمر توسط رژیم آل سعود اظهار داشت: رژیم وهابی آل سعود از همان آغاز منعقد شدن نطفه‌اش توسط انگلیسی‌ها، برای ایجاد شکاف و تفرقه عمیق بین مذاهب اسلامی شکل گرفت و تمام اقداماتی که رژیم وهابی آل سعود انجام می‌دهد در راستای همان اهدافی است که بر پایه آن تشکیل شده است.

وی ادامه داد:‌ تمام اقداماتی که عربستان تاکنون در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی انجام داده در راستای تأمین منافع غرب بوده است؛ اقداماتی چون ایجاد داعش با هماهنگی آمریکا، تشکیل القاعده و تقویت گروه‌های تکفیری همه در راستای منافع آمریکا و انگلیس بوده است.

نماینده مردم طرقبه و چناران در مجلس همچنین تصریح کرد: یکی از اقدامات آل‌سعود در سال‌های گذشته سرکوب محبان و پیروان اهل بیت در پاکستان، یمن، عربستان، بحرین و عراق و از سویی دیگر ایجاد فرقه‌گرایی و جنگ طایفه‌ای در منطقه بوده است. اعدام شیخ نمر اوج این رفتار فرقه‌گرایی و ایجاد دشمنی بین نیروهای مذاهب اسلامی است و نشان از کینه آل‌سعود از پیروان و محبان اهل بیت دارد.

دهقان افزود: شهادت شیخ نمر توسط آل‌سعود به‌نوعی انتقام‌گیری این رژیم از پیروزی‌های پی‌درپی مقاومت و شیعیان در منطقه است، البته عربستان با این اقدام غیرعقلانی، خودش را در گردابی فرو برد که قطعاً این رژیم را با چالشی بزرگ روبه‌رو خواهد کرد.

وی با تأکید بر اینکه نیروهای مقاومت و دشمنان آمریکا و صهیونیست در زمان لازم انتقامشان را از این رژیم جاهل و سفاک می‌گیرند، گفت: از دولت جمهوری اسلامی ایران که در این سال‌ها با سیاست تنش‌زدایی و دیپلماسی لبخند، نرمش را در مقابل آل‌سعود از خود نشان داد، می‌خواهیم حالا که متوجه شدند دیپلماسی لبخند با آل‌سعود جواب نمی‌دهد و شاهد جنایات این رژیم هستیم، در روابطش با عربستان تجدید نظر کند.

این عضو هیئت رئیسه مجلس تأکید کرد: در مقابل این همه جنایات رژیم آل‌سعود موضع‌گیری تنها کافی نیست و این رژیم باید بهای جنایات روزانه‌اش علیه ملت یمن، سوریه، عراق و لبنان و خیانت‌هایی را که علیه فلسطین انجام می‌دهد، بپردازد.

دهقان بر همین اساس گفت: دولت باید اقدام عملی انجام دهد و مجلس شورای اسلامی نیز قطعاً نسبت به این موضوع ساکت نخواهد نشست و عربستان را نسبت به این اقدام خود پشیمان خواهد کرد، چراکه هنوز آثار جنایات آل‌سعود در حادثه منا پاک نشده و قلب یک میلیارد مسلمان از این حادثه جریحه‌دار است و این رژیم با به شهادت رساندن شیخ نمر جنایت دیگر انجام داد.

وی در پایان ابراز کرد: سازمان‌های بین‌المللی که نسبت به کوچک‌ترین اقدامات در برخی کشورها عکس‌العمل نشان می‌دهند، متأسفانه رژیم آل سعود را به‌عنوان رئیس کمیته حقوق بشر انتخاب کردند و انتخاب یک رژیم جنایت‌کار توسط نهادهای بین‌المللی نشان می‌دهد که جنایات این رژیم از سوی این سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی پیگیری نخواهد شد.

انتهای پیام/

لینک انتشار پیام:

http://www.tasnimnews.com

http://jahannews.com

http://www.mashreghnews.ir

http://namehnews.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *