پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد دهقان

صدور حکم سنگین برای «م.ه» دور از انتظار نیست

صدور حکم سنگین برای «م.ه» دور از انتظار نیست

صدور حکم سنگین برای «م.ه» دور از انتظار نیست

عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به صدور کیفرخواست پرونده م.ه گفت: اگر قرار باشد بدون تبعیض با این پرونده برخورد شود، تایید نظر دادستان در خصوص افساد متهم دور از انتظار نیست.

mehrnews1محمد دهقان در گفتگو با مهر اظهار داشت: مجموعه ای از مفاسد در پرونده م. ه مشاهده می شود که اگر قرار باشد حکمی عادلانه داده شده و سفارشات پذیرفته نشود همانطور که درکیفرخواست آمده است حکم وی باید بسیار سنگین باشد.

نماینده مردم طرقبه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قاضی پرونده، فردی باسابقه و دارای استقلال کامل است به همین خاطر هر حکمی که از سوی قاضی پرونده صادر شود ما به آن احترام خواهیم گذاشت.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجازات م.ه پیام مهمی به جامعه منتقل می کند و کسانی که احساس می کنند پشتشان گرم است، هیچ مصونیتی در برابر قانون نخواهند داشت و از سویی بیانگر آن است که قضات قوه قضائیه سفارش پذیر نیستند.

وی با بیان اینکه وقتی کیفرخواست صادر می شود نشان از تایید نظر بازپرس پرونده توسط دادستان دارد گفت: البته در نهایت این قاضی است که تشخیص داده وحکم صادر می کند.

این عضو کمیسیون حقوقی مجلس با بیان اینکه معقدیم در اینگونه پرونده ها که دارای حساسیت زیادی در جامعه است، قاضی پرونده باید از حمایت صددرصدی مسئولان قوه قضائیه برخوردار باشد گفت: به قول سخنگوی قوه قضائیه در این موارد خاص سفارش ها و فشارها بر قاضی پرونده زیاد است.

این عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به اینکه مجلس از قاضی ای که بتواند حکم عادلانه و قاطع صادر کند حمایت خواهد کرد گفت: سفارش بنده به قاضی پرونده آن است که با در نظر گرفتن حق و قانون، بی پروا رای اش را صادر کند که قطعا در این صورت مورد حمایت مسئولان نظام و نمایندگان مجلس قرار می گیرد و در آن دنیا هم نزد خداوند سربلند خواهد شد.

انتهای پیام/

لینک انتشار پیام :

http://www.mehrnews.com شناسهٔ خبر: ۲۵۰۴۴۲۳ –

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *