پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد دهقان

امروز پیام خون شهدا با قدرت مزرهای جهانی را در نوردیده است.

امروز پیام خون شهدا با قدرت مزرهای جهانی را در نوردیده است.

امروز پیام خون شهدا با قدرت مزرهای جهانی را در نوردیده است.

یادواره شهدای روستای دهبار روز پنجشنبه ۲۸ آبان با حضور آزاده جانباز دکتر محمد دهقان، مدیرکل بنیاد شهید استان خراسان رضوی، امام جمعه طرقبه، فرماندار شهرستان طرقبه شاندیز، و جمعی از مسئولین برگزار شد.

نماینده مردم چناران و طرقبه شاندیز در جمع مردم اظهار داشت: بزرگی و عظمت مقام شهدا به قدری است که نمی توان با این کلمات مادی آن را بیان کرد. اما اگر بخواهیم به عنوان تذکر برای خودمان از راه شهادت حرفی بزنیم، باید بپرسیم چرا شهیدان این مسیر پرخطر را انتخاب کرده اند؟
وی افزود: جواب این سوال را اکثر شهدا در وصیت نامه های خود داده اند، که ما به دنبال دفاع از راه امام(ره) بودیم و این جمله که از ولایت فقیه محافظت کنید و پشتیبان ولی فقیه باشید در وصیت نامه این بزرگ مردان تاریخ به چشم می خورد.
دهقان تصریح کرد: شهدای ما به خاطر فرد یا افراد خاصی به جنگ نرفته اند، بلکه به خاطر راه امام(ره) که خود فدایی این راه بود این مسیر را پیمودند. شهد امام(ره) را پرچم دار این طریق می دانستند.
دکتر دهقان در این سخنرانی تاکیدکرد: امام خمینی (ره) پرچمی را علیه ظلم و فساد برافراشت و خود پای این پرچم ایستاد، و همواره بر این نکته تاکید داشت ” ما در برابر ظلم و استکبار عقب نشینی نمی کنیم “. امام(ره) می فرمود” تا ظلم هست، مبارزه هست، تا مبارزه هست ما هستیم”. امید امام خمینی (ره) در طول این مدت به توده مردم بود که این مسیر را ادامه دهند و همین توده مردم بودند که در این مسیر قرار گرفتند و استقامت کردند. اما انسان هایی که زندگی شاهانه دارند و یا گرفتار این نوع زندگی شدند و به دنبال تکاثر و فساد رفتند توان استقامت در این مسیر را نداشته و ندارند و تنها کسانی پای این پرچم می ایستند و در این مسیر مقاومت می کنند که طعم فقر و محرومیت را چشیده و پاک باشند.

عضو هیات رئیسه مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیام امام در هفته بسیج خاطر نشان کرد: این ساده اندیشی است که فکر کنیم جنگ تمام شده است و بسیج فقط برای زمان جنگ است. چه در زمان جنگ و چه در زمان صلح بسیج باید با قوت به کار خود ادامه دهد و تشکیل بسیج جهان اسلام را امام (ره) در آن پیام مورد تاکید قرار دادند. امروز به برکت خون شهدا و استقامت ملت ایران شاهد تشکیل بسیج جهان اسلام هستیم و هر روز این جبهه قوی تر و قدرتمندتر می شود.

دکتر دهقان در بخشی دیگر از سخنان خود در مراسم یادواره شهدای روستای دهبار با اشاره به پیاده روی بزرگ اربعین حسینی بیان کرد: زمانی در لب مزرهایمان در برابر صدام ایستاده بودیم و امروز صدام و امثال او به هلاکت رسیده اند و به حمدا… جمهوری شبیه به جمهوری اسلامی ایران در عراق برپاشده است. حرف شهدایمان که می گفتند می رویم تا راه کربلا باز شود، امروز در بزرگترین همایش بشری تاریخ جهان در اربعین این سالها کاملا مشهود است.

نماینده مردم چناران و طرقبه شاندیز در ادامه سخنانش گفت: این که افرادی می گویند وقایع منطقه چه در عراق،سوریه،لبنان و… به ما ربطی ندارد انسانهایی خام اندیش یا ساده لوحی هستند که فکر می کنند دشمنی دشمن با ما به همین جا ختم می شود. خیر! بلکه اگر دشمن می توانست مشابه وقایعی که امروز در این مناطق بوجود آورده در ایران ایجاد کند صدها بار بدتر از آن را برای ما بوجود می آورد، که به حمدا… با حضور مردم در صحنه و تلاش نیروهای اطلاعات و امنیتی دشمن توان چنین کاری را ندارد.

انتهای پیام/

عکس های مرتبط:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *