پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد دهقان

دهقان : نگاه کارشناسی در بیانیه ۵ عضو کمیسیون برجام سیاسی است.

دهقان : نگاه کارشناسی در بیانیه ۵ عضو کمیسیون برجام سیاسی است.

دهقان : نگاه کارشناسی در بیانیه ۵ عضو کمیسیون برجام سیاسی است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بیانیه ۵ تن از اعضای کمیسیون برجام در زیر سوال بردن گزارش این کمیسیون را دارای شائبه غلبه نگاه سیاسی بر نگاه پارلمانی و کارشناسی خواند.

محمد دهقان در خصوص بیانیه ۵ تن از اعضای کمیسیون ویژه برجام در راستای زیر سوال بردن گزارش نهایی این کمیسیون گفت: همیشه در مجلس نظرات متنوع وجود دارد و همه نظرات متنوع در کمیسیون ها بررسی می شود.

نماینده مردم چناران و طرقبه ادامه داد: مصوبات کمیسیون ها با رای اکثریت اعضاء به تصویب می رسد. گاهی با یک رای بیشتر، یک نفر وزیر شده و یا مصوبه ای به تصویب می رسد.

وی با انتقاد از بیانیه فوق گفت: این بیانیه نشان دهنده غلبه نگاه سیاسی بر نگاه پارلمانی و کارشناسی در بین تعداد معدودی از اعضای کمیسیون برجام است.

دهقان تصریح کرد: قاعده پارلمان، رای گیری برای تصویب مصوبات است و برای تصویب گزارش برجام نیز از اعضای حاضر رای گیری شده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: گزارش کمیسیون برجام بر پایه نگاه منصفانه، بی طرفانه و کارشناسانه تدوین شده و افتخاری برای کشور و مجلس است.

عضو کمیسیون قضایی مجلس ادامه داد: افراد تنظیم کننده این بیانیه خودشان ۴۰ روز در کمیسیون برجام زحمت کشیده اند و گزارش جامع را تدوین کرده اند. بنابراین نباید کار خود را زیر سوال ببرند.

وی در پایان از همه کارشناسان و حقوقدانان دعوت کرد گزارش کمیسیون برجام و بیانیه سیاسی ۵ نماینده مخالف گزارش را مطالعه کرده و وزن این دو مطلب را بررسی کنند.

انتهای پیام/

لینک انتشار پیام:

http://www.mehrnews.com

http://jahannews.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *