پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد دهقان

جلسه شهردار و شورای اسلامی شهر طرقبه با دکتر محمد دهقان در محل ساختمان شورای شهرطرقبه برگزار گردید.

جلسه شهردار و شورای اسلامی شهر طرقبه با دکتر محمد دهقان در محل ساختمان شورای شهرطرقبه برگزار گردید.

جلسه شهردار و شورای اسلامی شهر طرقبه با دکتر محمد دهقان در محل ساختمان شورای شهرطرقبه برگزار گردید.

روز یکشنبه هفدهم آبان جلسه شهردار و شورای اسلامی شهر طرقبه با دکتر محمد دهقان در محل ساختمان شورای شهرطرقبه برگزار گردید.
در این جلسه شهردار طرقبه و رئیس و برخی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر طرقبه راجع به پیشرفت های انجام شده در پروژه های عمرانی شهر طرقبه و مسائل و مشکلات آینده این شهر دیدگاه ها و نظرات خود را بیان کردند.
در این جلسه موضوعات متعددی مورد بحث و بررسی قرار گرفت:
آبرسانی به شهرهای طرقبه و شاندیز
اولین دغدغه ی مورد توجه شورای شهر مسئله کمبود آب برای جمعیت رو به افزایش شهر طرقبه بود. دکتر محمد دهقان در این جلسه با اشاره به اینکه آبرسانی به شهرهای طرقبه و شاندیز دارای ردیف بودجه مستقل است و با اظهار اینکه از ابتدای امسال چندین جلسه با وزیر نیرو، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور جناب آقای مهندس جانباز و مدیرعامل آب و فاضلاب استان و مسئول آب و فاضلاب شهرستان طرقبه شاندیز برگزار شده گفت: موضوع آبرسانی به شهرهای طرقبه شاندیز و کمبود آب این شهرها را به مسئولین امر گوش زد کرده ام.
همچنین مقرر شد دکتر دهقان در اولین فرصت جلسه ی دیگری با مسئولین وزارت نیرو منقعد نماید و با توجه به دستور صریح وزیر نیرو، افزایش اعتبار برای تسریع در آبرسانی به شهر های طرقبه شاندیز را مورد تاکید قرار دهد.
بلوار امام رضا(ع) ، ورودی طرقبه
یکی از موضوعات مطرح شده در جلسه پیشرفت کار بلوار امام رضا(ع) ورودی طرقبه از سه راه طرقبه شاندیز بود. شهردار طرقبه در این جلسه تصریح کرد که در سال ۹۴ حدود ۱۹ قطعه از قطعات باقیمانده در مسیر بلوار ۱۲۰ متری ویلاشهر خریداری شده و ۱۷ قطعه دیگر از مسیر شرقی جاده باقیمانده است که نیازمند تامین اعتبار برای خریداری این قطعات باقی مانده می باشد.
در این جلسه مقرر شد موضوع دریافت وام مناسب برای شهرداری طرقبه جهت کمک به تحصیل حریم و خرید املاک باقیمانده مورد پیگیری قرار گیرد.
پروژه بلوار امام خمینی (ره)، کمربندی شهر طرقبه
همچنین پروژه بلوار امام خمینی (ره) کمربندی شهر طرقبه یکی دیگر از موضوعات مورد بحث در این جلسه بود که شهردار طرقبه با ارائه گزارشی از پیشرفت کار و اعتبار سنگینی که برای تحصیل حریم و برای اجرای این پروژه تاکنون صرف شده است اظهار امیدواری کرد که تا یک ماه آینده این پروژه به بهره برداری خواهد رسید.
پل های اول و دوم حصار گلستان
دکتر عابدینی عضو شورای شهر طرقبه در خصوص پروژه های پل اول و دوم حصار گلستان در این جلسه گزارشی ارائه کرد و باتوجه به پایان عملیات اجرایی پل اول و اجرای قسمتی از پل دوم حصار گلستان اظهار امیدواری کرد که با تامین اعتبارات لازم این پروژه مهم برای رفاه مردم روستاهای مایانات، ازغد و به ویژه حصار گلستان در آینده نه چندان دور مورد بهره برداری قرار گیرد.
یادآور می شود اجرای پل دوم حصار گلستان ابتدا با اختصاص ۵۰۰ میلیون تومان از اعتبارات دولتی در سال ۹۳ آغاز و با همت شهرداری و شورای اسلامی شهر طرقبه و با اختصاص حدود دو میلیارد تومان دیگر این پروژه در حال اجرا می باشد.
سد ارغوان دره
یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در جلسه بحث احداث سد ارغوان دره بود. این سد که با مشارکت شهرداری طرقبه و باغداران منطقه پیگیری شده است اکنون با اخذ همه ی مجوزات لازم از دستگاه های دولتی به مرحله اجرا نزدیک شده است.
برای شروع عملیات اجرایی احداث این سد لازم است آزمایشات فنی راجع به خاک منطقه با حفر چاه و آزمایش لایه های خاک صورت گیرد و حداکثر تا دوماه دیگر عملیات اجرایی سد ارغوان دره شروع خواهد شد.
احداث راه دوم طرقبه – مشهد
مسیر دسترسی دوم طرقبه به مشهد مقدس از دیگر موضاعات مطرح شده در این جلسه بود. با توجه به پیگیری های گذشته و جلسات کارشناسی قبلی و جلسات متعدد دکتر دهقان با مهندس مقدوری و سایر مسئولین استان و رایزنی هایی که با سایر مسئولین استان شده است مقرر شد موضوع مطالعه و احداث راه دوم طرقبه – مشهد از طریق حصار گلستان مورد پیگیری جدی قرار گیرد.
راه دوم مسیر جاغرق
همچنین در این جلسه مسئله راه دوم مسیر جاغرق مورد بحث و بررسی قرار گرفت که شهردار طرقبه اظهار داشت: این شهرداری می تواند آن قسمت از مسیر جاغرق را که در محدوده طرقبه است، مورد تعهد قرار دهد و نسبت به آماده سازی آسفالت آن اقدام لازم را به عمل آورد.
در این جلسه گزارشی از پروژه های عمرانی و فرهنگی شهر طرقبه به ویژه احداث پارک های زیبایی که در طرقبه به انجام رسیده است توسط یکی از اعضای شورا ارائه شد.
انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *