پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد دهقان

تمدید برنامه پنجم مطرح نیست و دو لایحه برنامه و بودجه در مجلس رسیدگی می شود.

تمدید برنامه پنجم مطرح نیست و دو لایحه برنامه و بودجه در مجلس رسیدگی می شود.

تمدید برنامه پنجم مطرح نیست و دو لایحه برنامه و بودجه در مجلس رسیدگی می شود.

محمد دهقان عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیرکردهای مکرر دولت برای ارائه لوایح برنامه ششم و بودجه ۹۵ گفت: نمایندگان مجلس از تابستان منتظر لایحه برنامه هستند و باید قبل از ارائه لایحه بودجه، برنامه را تصویب می کردیم تا بودجه را بر اساس برنامه ، رسیدگی کنیم.
وی افزود: نمایندگان هر روز به عنوان هیئت رئیسه مجلس به ما تذکر می دهند و در هفته های اخیر با نزدیک شدن به زمان انتخابات و وقت محدودی که تا پایان سال وجود دارد، کار سخت تر شده است.
دهقان ادامه داد: طبق آئین نامه داخلی هر لایحه ای که تقدیم مجلس شود، قبل از چاپ باید در اختیار همه کمیسیون های تخصصی قرار گیرد و ۱۵ روز زمان لازم است که نمایندگان پیشنهادات خود را ارائه دهند.
دهقان بر لزوم تشکیل دو کمیسیون تلفیق قبل از انتخابات پایان سال تاکید کرد و افزود: اگر با نگاهی خوشبینانه، دولت تا هفته آینده این دو لایحه را تقدیم مجلس کند، ما بلافاصله آن ها را به کمیسیون های تخصصی می فرستیم که وقت مجلس را پیش از انتخابات پر می کند.
عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه بحث تمدید برنامه پنجم برای یکسال آینده، در مجلس مطرح نیست ، تصریح کرد: «با توجه به اینکه تا پایان مجلس کنونی فرصت داریم، هم لایجه بودجه و هم برنامه را در همین مجلس رسیدگی خواهیم کرد و مانعی برای رسیدگی به هر دو لایحه در این مجلس، پیش رو نداریم.
دهقان ادامه داد: تلاش داریم دو کمیسیون تلفیق همزمان برای برنامه و بودجه تشکیل دهیم و کار تخصصی خود را انجام دهند تا اواخر سال جاری بررسی های تخصصی پایان یابد و اوایل سال آینده هم به بودجه و هم به برنامه رسیدگی خواهیم کرد.
وی در پاسخ به اظهارات نوبخت که در جمع خبرنگاران از آماده بودن لوایح سخن گفته است ، اظهار کرد: ما نمی توانیم پیش داوری روشنی از انگیزه دولت مبنی بر عدم ارائه لوایح به مجلس داشته باشیم؛ اما ملاک ما قانون است و دولت محترم به هر دلیلی نتوانسته است به قانون عمل کند.
انتهای پیام/
لینک انتشار پیام:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *