پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد دهقان

تمدید برنامه پنجم در حد پیشنهاد است.

تمدید برنامه پنجم در حد پیشنهاد است.

تمدید برنامه پنجم در حد پیشنهاد است.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه تحرکات خصمانه برخی کشورها محل اجلاس مشهد ۲۰۱۷ را تغییر داد، گفت: تمدید برنامه پنجم در حد پیشنهاد است.

محمد دهقان با اشاره به تذکر کتبی تعدادی از نمایندگان به رئیس جمهور درباره اجلاس وزرای فرهنگ کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۷ در مشهد اظهار کرد: با وجود تصویب آیسسکو مبنی بر برگزاری اجلاس وزرای فرهنگ کشورهای اسلامی در مشهد در سال ۲۰۱۷، متأسفانه با تحرک خصمانه برخی کشورها، محل اجلاس به شهری در سودان تغییر کرد که این امر یک نشانه‌ نامناسب در نحوه پیگیری‌های دیپلماتیک در کشور است.

وی ادامه داد: با اینکه دولت با حسن نیت به دنبال ایجاد یک روابط مناسب با کشورهای اسلامی به ویژه کشورهای منطقه است اما رفتارهای شیطنت‌آمیز و خصمانه برخی از کشورهای اسلامی منطقه خود را در جایگاه‌های مختلف ارتباطات دیپلماتیک با ایران نشان می‌دهد.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه تذکر کتبی تعدادی از نمایندگان در این مورد به رئیس جمهور دیروز در صحن قرائت شد، گفت: با وجود اینکه دوستان ما در وزارت خارجه نگاه خوشبینانه‌ای به کشورهای منطقه دارند، اما در مقابل ما مدام شاهد رفتار خصمانه کشورهای هم‌پیمان آمریکا در منطقه، به ویژه عربستان سعودی هستیم.

دهقان بیان کرد: متأسفانه عربستان سعودی به همراه سایر هم‌پیمانان آمریکا در منطقه، در هرجا که منافع جمهوری اسلامی ایران مطرح باشد، با آن منافع مبارزه می‌کنند.

وی تأکید کرد: نمایندگان به این دلیل به رئیس جمهور این تذکر را دادند که ایشان پیگیری‌های لازم را در این خصوص انجام داده و مسئولان دیپلماتیک ما دوست و دشمن را بهتر بتوانند تشخیص دهند، زیرا اگر نگاه خوشبینانه‌ای وجود دارد این نگاه باید آثاری هم در عرصه سیاسی داشته باشد، در واقع محبت و مهربانی باید دو طرفه باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس همچنین درباره نامه تعدادی از نمایندگان به هیئت رئیسه مجلس در موضوع تمدید برنامه پنجم به مدت یکسال گفت: این موضوع تنها در حد پیشنهاد بوده و چیزی در هیئت رئیسه مطرح نشده است.

انتهای پیام/

لینک انتشار پیام:

http://www.farsnews.com

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *