پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد دهقان

تأیید متن جمع‌بندی مذاکرات در مجلس منوط به حفظ حقوق ملت ایران است

تأیید متن جمع‌بندی مذاکرات در مجلس منوط به حفظ حقوق ملت ایران است

تأیید متن جمع‌بندی مذاکرات در مجلس منوط به حفظ حقوق ملت ایران است

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: اگر در متن جمع‌بندی نهایی مذاکرات، منافع و حقوق ملت ایران رعایت شده و عزت مردم نیز حفظ شده باشد، حتما به تأیید نمایندگان ملت می‌رسد.

محمد دهقان امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در مشهد با بیان اینکه این جمع‌بندی ۲۲ ماهه، یک نکته مثبت به شمار می‌رود، اظهار کرد: با رسیدن به این جمع‌بندی، تکلیف کشور مشخص شد زیرا بسیاری از مردم در انتظار تعیین تکلیف مذاکرات هسته‌ای بودند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ادامه داد: در حوزه اقتصادی نیز، سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف، دچار تردید بودند بنابراین تعیین تکلیف مذاکرات یک امر واجب و ضروری به نظر می‌رسید.

دهقان با بیان اینکه اگر توافق قطعی حاصل شود تأثیر فراوانی بر روی سرمایه‌گذاری اقتصادی داخل کشور دارد، گفت: در صورت حصول توافق قطعی، سرمایه‌گذاران از شک و تردید خارج می‌شوند و به دنبال آن نیز، کشور به رونق اقتصادی می‌رسد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کشورهایی که حاضر نبودند حتی سه سانتریفیوژ را در ایران تحمل کنند، امروز قبول کردند که سانتریفیوژهای ما فعال باشند تا بتوان صنعت هسته‌ای را پا برجا باشد.

وی تأکید کرد: امروز این دستاورد مهم هسته‌ای در اثر رهنمودهای خردمندانه رهبر معظم انقلاب، مقاومت ملت ایران و تلاش فراوان تیم مذاکره‌کننده به دست آمده و می‌تواند یک موفقیت برای ایران اسلامی محسوب شود زیرا به همه دنیا نشان دادیم که در مقابل زور تسلیم نمی‌شویم.

نماینده مردم چناران، طرقبه و شاندیز با اشاره به ضرورت بررسی جمع‌بندی نهایی مذاکرات در شورای عالی امنیت ملی و مجلس شورای اسلامی گفت: هم‌اکنون گروه‌های فنی مختلفی در حال بررسی متن توافق و ترجمه آن به زبان فارسی هستند و قرار است متن فارسی آن به زودی در اختیار نمایندگان مجلس قرار بگیرد.

دهقان ادامه داد: هم‌اکنون کارشناسی‌ها در سطح کارشناسی فنی است اما پس از پایان یافتن کارشناسی‌های فنی، متن جمع‌بندی نهایی در کمیسیون‌های مرتبط مجلس و سپس در صحن علنی مورد بررسی قرار می‌گیرد و در نهایت نیز باید به تأیید مجلس و شورای عالی امنیت ملی برسد.

وی یادآور شد: اگر در متن جمع‌بندی نهایی مذاکرات، منافع و حقوق ملت ایران رعایت شده و عزت مردم نیز حفظ شده باشد، حتما به تأیید نمایندگان ملت می‌رسد.

انتهای پیام/

لینک انتشار پیام:

http://www.farsnews.com

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *