پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمد دهقان

اوج تصمیم امام(ره) برای حضور مردم در صحنه، تشکیل بسیج مستضعفین بود.

اوج تصمیم امام(ره) برای حضور مردم در صحنه، تشکیل بسیج مستضعفین بود.

اوج تصمیم امام(ره) برای حضور مردم در صحنه، تشکیل بسیج مستضعفین بود.

همایش شکوه ایستادگی چناران با حضور عضوهیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، امام جمعه، فرماندار و سایر مسئولین و اقشار مختلف مردم  و بسیجیان این شهرستان پنجشنبه صبح ۵ آذر ۹۴ برگزار شد.
دکتر دهقان اظهار داشت: امام راحل راهی طولانی را برای مبارزه با جهانخوران و مستکبران عالم طراحی کرده بود. هدف امام(ره) از انقلاب تنها بیرون کردن شاه از کشور و جایگزین کردن گروهی جای گروهی دیگر و استقرار آنان بر حکومت نبود. امام (ره) قبل از انقلاب مخالف جنگ مسلحانه بود و تا مردم به آگاهی لازم نرسیدند قیام و انقلاب را علنی برپا نکرد. در تمام این دوران تا کنون حرکت و ادامه دادن مسیر طولانی انقلاب جز با حضور همه جانبه مردم در صحنه میسر نبوده و اتکای آن به مردم بوده است. به همین دلیل امام(ره) سپاه پاسداران، جهاد سازندگی و کمیته های مختلف انقلابی را تشکیل داد.
وی افزود: اوج تصمیم امام(ره) برای حضور مردم در صحنه تشکیل بسیج مستضعفین بود. امام (ره) بسیج را تشکیل داد تا همه ی ملت ایران در راه این مبارزه طولانی پشت سر ولی خود حرکت کنند تا آن عظمت و اقتدار و عزتی که برای اسلام و برای امت اسلامی لازم است محقق شود.
نماینده مردم چناران و طرقبه شاندیز بیان کرد: افرادی فکر می کنند که بسیج فقط برای زمان جنگ بود. جنگ تحمیلی در ۳۱ شهریور ۵۹ از سوی صدام آغاز شد، اما بسیج ۱۰ ماه قبل از شروع جنگ در ۵ آذر ۵۸ به فرمان امام راحل تشکیل شد. برخی تشکیل بسیج زودتر از جنگ را به خاطر پیش بینی و سیاست مدار بودن امام(ره) در خصوص آغاز جنگ احتمالی در آینده می دانسته اند. اما موضوع بسیج فراتر از اینهاست. امام (ره) بسیج را برای ادامه مبارزه حق علیه باطل تشکیل داد. البته جایگاه بسیج، تفکر بسیجی، روحیه ایثار و شهادت طلبی و رشادت  بسیجیان در دوران جنگ تحمیلی نمایان شد.
دهقان با اشاره به پیام امام(ره) در ۲ آذر ۶۷ گفت: امام راحل در پیام خود فرمود ” چه در زمان جنگ و چه در زمان صلح این کشور به بسیج نیاز دارد.” و هر جایی که در آینده اش احساس خطری وجود داشت تاکید می کردند که بسیج باید در آنجا تشکیل شود.
عضو هیات رئیسه مجلس با تاکید بر این نکته که انقلاب اسلامی در مرزهای جغرافیایی محبوس نخواهد شد تصریح کرد: در اثر بیداری مسلمانان، بویژه در کشورهای منطقه امروز امت اسلامی و جهان تشیع شکل گرفته است، و ما در یک نبرد همه جانبه با آمریکا و متحدانش هستیم. اگرچه امروز ما امن ترین کشور دنیا هستیم اما در مرزهای معنوی جمهوری اسلامی، یاران انقلاب با رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری و فرماندهی فرماندهان سپاه اسلام در جبهه ی حق علیه باطل در حال نبرد با دشمنان اند.
وی خاطر نشان کرد: دشمنان انقلاب از حضور بسیج ناراحتند و هرچه بتوانند علیه این تشکیلات مردمی گام برمیدارند و برخی از افراد وابسته به آنان نیز در داخل کشور حرکت انقلابی بسیج را افراطی می خوانند. در حالی که بسیج موجب عزت، امنیت و عزمت این کشور است. بسیج در همه عرصه ها حضور خود را نشان داده است و امروز هم که دشمنان ما در اثر نرمشی که در داخل کشور در برخی از زمینه ها بوجود آمده است امیدوار به نفوذ در این کشورند، به فرموده رهبر انقلاب این بسیج است که جلوی نفوذ دشمن را می گیرد.
دکتر دهقان در بخش دیگری از سخنان خود در اجتماع مردم و دانش آموزان بسیجی چناران اظهار کرد: افراد مختلفی از ابتدای انقلاب تا کنون بوده اند که به خاطر نگاهی که به غرب داشته اند تبدیل به عوامل نفوذ دشمن در کشور شده اند.
وی افزود: مگر در همین کشور افرادی نبودند که وزیر بودند،نماینده مجلس بودند، وکیل و…. بودند، اما امروز در خدمت سرویس های امنیتی،اطلاعاتی و جاسوسی غرب و انگلیس هستند. مگر مردم امیر انتظام، بنی صدر، مهاجرانی، اتفاقات مجلس ششم، تیر ۷۸، فتنه ۸۸  و … را فراموش می کنند؟ نفود امر عجیبی نیست، و طبیعی است که هرچه بستر فراهم تر باشد نفوذ هم بیشتر خواهد بود.
نماینده مردم در مجلس در پایان خاطر نشان کرد: بسیج، آماده در صحنه بوده و هست. بسیج همچنان که تا بحال با حرکت پشت سر امام راحل و رهبر انقلاب جلو توطئه های مختلف دشمنان را گرفته است در این میدان هم جلوی نفوذشان را خواهد گرفت.
انتهای پیام/

عکس های مرتبط:

۹۴۰۹۰۵۰۱

کانال تلگرام اطلاع رسانی دکتر دهقان:
https://telegram.me/drmdehghan

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *